Właściwości i zastosowania szkła lacobel

Szkło, z uwagi na swój uniwersalny i elegancki charakter jest wykorzystywane w budownictwie już od bardzo wielu lat.  Szczególną popularnością pośród materiałów stosowanych w wykańczaniu wnętrz cieszy się z kolei wyjątkowe szkło ozdobne Lacobel. Pozwala, nie tylko uzyskać bardzo atrakcyjny efekt wizualny w danym pomieszczeniu, lecz także jest bardzo prosty do utrzymania w czystości. Przyjrzyjmy się właściwościom tego wyjątkowego materiału oraz możliwym sposobom jego wykorzystania.

Wyjątkowe właściwości szkła Lacobel

Szkło Lacobel jest jedną z odmian szkła typu float, odznacza się niemal perfekcyjnie gładką powierzchnią, na której trudno znaleźć jakiekolwiek zniekształcenia. To, co je wyróżnia od innych materiałów o podobnych właściwościach to efektowne połączenie gładkiej tafli z siłą oddziaływania nałożonego na nią koloru.  Ciekawa jest także sama budowa szkła, która polega na połączeniu przezroczystą folią dwóch jego warstw. To sprawia, że tafla jest gruba, bardzo wytrzymała i bezpieczna w użytkowaniu. W razie jej stłuczenia, małe elementy pozostają przyczepione do folii, zamiast rozsypywać się po całym pomieszczeniu.

Kolor widoczny na powierzchni szkła Lacobel to zasługa nałożonego na jedną z jego warstw lakieru. Powoduje on również zmniejszenie się lub całkowite zniwelowanie transparentności tafli, a nałożona warstwa koloru odznacza się trwałością i odpornością na działanie promieni UV. Interesujący jest także fakt, że lakiery, z jakich korzysta się w celu barwienia szkła Lacobel są wykonane z naturalnych i nieszkodliwych dla środowiska barwników co sprawia, że korzystanie z tej odmiany jest dla użytkowników w pełni bezpieczne.

Gdzie można je wykorzystać

Początkowo, szkło Lacobel znajdowało zastosowanie przede wszystkim jako forma wypełnienia przestrzeni pomiędzy dolnymi, a górnymi szafkami kuchennymi we wnętrzach o bardzo zróżnicowanych stylach. Jednak jego wyjątkowe właściwości, a także uniwersalny charakter sprawił, że architekci wnętrz coraz częściej wykorzystują go w projektach niemal wszystkich domowych i biurowych pomieszczeń.

Gładkie i połyskliwe tafle są wykorzystywane jako fronty do szafek i szaf, powiększając wizualnie pomieszczenie, w jakim się znajdują. Dekoracyjne szkło Lacobel świetnie sprawdza się także w aranżacjach łazienek, gdzie może posłużyć zarówno jako okładzina ścian, lecz także jako nadający koloru element wykończenia jej zabudowy.