Rodzaje zabudów szklanych

Wykorzystanie szkła we wnętrzach na nowo stało się bardzo modne. To ostatnio jeden z najgorętszych trendów w aranżacji wnętrz. Elementy szklane doskonale prezentują się zarówno w domach, biurach, jak i galeriach, a oferta zabudów szklanych ciągle się rozszerza i daje coraz więcej możliwości.

Rodzaje szklanej zabudowy

Zabudowy szklane są najczęściej wykonywane w postaci:

  • kabin prysznicowych,
  • balustrad,
  • schodów,
  • drzwi szklanych,
  • ścianek wewnętrznych,
  • konstrukcji całoszklanych zewnętrznych,
  • blatów oraz półek szklanych,
  • paneli szklanych.

Zalety szklanych elementów

Elementy szklane są przede wszystkim bardzo eleganckie, ponadczasowe i trwałe. Stanowią  doskonałą ozdobę wnętrza, wnoszą do niego lekkość i tworzą optyczną równowagę dla np. ciężkich mebli. Powiększają optycznie przestrzeń i pozwalają odgrodzić dowolne pomieszczenia. Doskonale przepuszczają światło, które dociera do odgrodzonych miejsc, przez co przestrzeń staje się jaśniejsza. Znakomicie dopasowują się do stylu wnętrz, świetnie łącząc się z innymi materiałami. Pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych przestrzeni. Można je wykorzystać w każdym pomieszczeniu, sprawdzają się zarówno w dużych, jak i małych wnętrzach.   Różnorodne wzory i  bogactwo kolorów pozwalają stworzyć  oryginalne wnętrze, dostosowane do indywidualnych gustów i potrzeb.

Rodzaje szkła wykorzystywanego do zabudowy

Chcąc podkreślić estetykę zabudowy, możemy wybrać szkło barwione, w szerokiej gamie kolorów i o różnym stopniu przepuszczalności światła.  Ciekawym rozwiązaniem są nadruki na szkle. Dzięki nowoczesnej technologii możemy umieścić na nim dowolną grafikę i zrealizować najbardziej odważne pomysły. Piękne są też lakierowane panele szklane lacobel. Są one wykorzystywane nie tylko w kuchni. To doskonały dodatek do nowoczesnych aranżacji wnętrz stosowany na ściany w łazience czy jako element drzwiowy szaf przesuwnych. W razie potrzeby możemy też wybrać szkło hartowane o 6-krotnie wyższej wytrzymałości.