Blog

Panele szklane w aranżacjach wnętrz – przykłady zastosowań

Zastosowanie nowoczesnej technologi w zakładach przetwórstwa szkła pozwala na produkcję nowoczesnych płyt dekoracyjnych, które coraz częściej obserwowane są w aranżacjach nie tylko pokoi hotelowych, czy restauracji, ale również w mieszkaniach i domach prywatnych. Gdzie sprawdzą się panele szklane i na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Czytaj dalej

Balustrady i schody ze szkła – w jakich wnętrzach najlepiej się sprawdzają?

Balustrady oraz schody wykonane ze szkła cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością. Nic dziwnego: prezentują się bowiem naprawdę doskonale i sprawiają, że pomieszczenia nabierają stylu i przestronności. W przypadku jakiej stylistyki sprawdzą się one najlepiej oraz w jakich wnętrzach je zastosować, aby uzyskać naprawdę wyjątkowy efekt wizualny?

Czytaj dalej

Jak powstają grawerunki na szkle?

Szkło to doskonały materiał, aby tworzyć na nim różnego rodzaju zdobienia, dzięki którym staje się ono naprawdę oryginalne i może stanowić doskonałą ozdobę we wnętrzach. Jak w praktyce tworzy się na nim grawerunki, jakie zalety mają poszczególne techniki oraz w jakich celach się je wykonuje?

Czytaj dalej

Rodzaje zabudów szklanych

Wykorzystanie szkła we wnętrzach na nowo stało się bardzo modne. To ostatnio jeden z najgorętszych trendów w aranżacji wnętrz. Elementy szklane doskonale prezentują się zarówno w domach, biurach, jak i galeriach, a oferta zabudów szklanych ciągle się rozszerza i daje coraz więcej możliwości.

Czytaj dalej

Metody obróbki szkła

Szkło znajduje wiele zastosowań zarówno w budownictwie, jak i w meblarstwie, białym montażu czy wystroju wnętrz. W zależności od tego, do jakich celów się je wykorzystuje, musi być poddawane określonym typom obróbki. Jakie metody kształtowania i obrabiania szkła rozróżniamy i jakie dają one efekty?

Czytaj dalej

Właściwości i zastosowania szkła lacobel

Szkło, z uwagi na swój uniwersalny i elegancki charakter jest wykorzystywane w budownictwie już od bardzo wielu lat.  Szczególną popularnością pośród materiałów stosowanych w wykańczaniu wnętrz cieszy się z kolei wyjątkowe szkło ozdobne Lacobel. Pozwala, nie tylko uzyskać bardzo atrakcyjny efekt wizualny w danym pomieszczeniu, lecz także jest bardzo prosty do utrzymania w czystości.

Czytaj dalej